SESJA NOWORODKOWA - PRZYGOTOWANIA

Jeżeli karmisz swoje dziecko piersią, postaraj się być tego dnia bardzo zrelaksowana podczas karmień. Uważaj, żeby maluszek nie nałykał się powietrza, ssąc. Nakarm go porządnie w domu pamiętajac, że przez pierwsze 10 min tylko pije, pełnowartościowy pokarm leci dopiero po 10 min. Karmienie powinno trwać 20 - 30 min. Najlepiej gdy uda sie nakarmić noworodka na godzinke przed sesją. Wtedy maluszek zaśnie nam szybko i zrobimy zdjęcia.

 

Należy ze sobą zabrać zestaw pieluszek i smoczek. Jeżeli dokarmiamy dziecko mlekiem modyfikowanym, to też dobrze jest mieć je ze sobą. Po mleku modyfikowanym noworodek szybko i głęboko zaśnie, co bardzo usprawnia moją pracę ;) Nie zapomnijcie też o ulubionej szmatce, kocyku, maskotce która towarzyszy waszem maleństwu przy usypianiu. Jeżeli macie szumisia to koniecznie go weżcie.

 

W studio panuje wysoka temperatura, zaleca się więc lekkie ubranie wierzchnie. Można tez zabrać ze sobą jakieś przekąski. Sesja trwa od 2 - 3,5 godz (dużo zależy od samopoczucia niemowlęcia)

Noworodek bedzie również fotografowany u mamy i u taty, zrobimy parę ujęć rodzinnych. Rodzice powinni się do tego odpowiednio przygotować, ubrać białe lub jasne koszulki, coś odświętnego :) tak by razem pięknie się zaprezentować. Można w tym celu poszperać w internecie. Pinterest przychodzi tu z pomocą, można tam znaleźć dużo pomysłów na rodzinne sesje.

Jeżeli przytrafi się zły dzień, maluszek bedzie miał kolkę lub z jakiś powodów, nie będzie czuł się dobrze, sesja może zostać odwołana, przeniesiona na inny dzień.